עסקים קטנים ובינוניים בישראל ניצבים בפני שורה ארוכה של קשיים, מה שמסביר מדוע בשנה נתונה נסגרים יותר מכ-40,000 עסקים (מספר דומה, על פי הדיווחים, נסגר בעקבות משבר הקורונה). ניתן למצוא לכך מגוון סיבות, לרבות תזרים מזומנים שלילי, תחרות עזה במרבית התחומים השיווקיים או פשוט התנהלות שאינה נכונה.

החדשות המעודדות הן שיש כמה גורמים ומסגרות סיוע שעשויים לשנות את התמונה לחלוטין. מעוף, הלא הוא מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה, קם במטרה לחזק את מצבם של עסקים בסדר גודל זה, לעודד התרחבות וצמיחה של המשק, למקסם את השירותים הניתנים להם ועוד. ליווי עסקי דרך מעוף, כפי שמוצע במשרד שלנו, עשוי לכן לשנות לחלוטין את מצב העסק שלכם.

מה כולל הליווי העסקי של מעוף?

מערך מעוף מציע סיוע בכמה אפיקים עיקריים, וזאת עבור ארבע קבוצות עיקריות:

  1. יזמים בשלבים ההתחלתיים של הרעיון, לפני שהעסק קורם עור וגידים
  2. עסק עצמאי זעיר, בעל עד ארבעה עובדים
  3. עסק קטן, בסדר גודל של 10-5 עובדים
  4. עסק בינוני, בו עד 100 עובדים

הסיוע הנקודתי שניתן על ידי מעוף עשוי להשתנות מעסק לעסק, על פי הצרכים הנקודתיים של כל אחד מהם. בין היתר מדובר כאן בשירותים הבאים:

  • מיפוי עסקי, במסגרתו יועצי מעוף יבחנו את מאפייני וצרכי העסק במטרה לבנות יחד עם אנשיו תוכנית פעולה
  • ייעוץ נקודתי בתחומים שונים, לרבות פיננסים, ניהול ארגוני, שיווק, התנהלות במרחב הדיגיטלי ועוד
  • קורסים וסדנאות, המתקיימים בסניפי מעוף בפריסה ארצית: החל מהקמת עסק, דרך מסחר אלקטרוני ועד לעידוד פעילות של נשים יזמיות
  • סיוע במימון – מתן ייעוץ והדרכה לגבי פתרונות מימון וקרנות המוצעים כיום לעסקים, ביניהם הלוואות בערבות המדינה מטעם משרד הכלכלה והתעשייה, הלוואות לעידוד עסקים של הסוכנות היהודית ואחרים. הסיוע יכלול בחינה של ההצעות השונות, במטרה לראות מהו המסלול המתאים ביותר לעסק נתון, ולאחר מכן ליווי בעת הגשת המסמכים, פגישות עם אנשי הוועדות הרלוונטיות וכן הלאה
  • פרויקטים מיוחדים לעסקים הפועלים בתחום מסוים או מתמודדים עם צרכים ייחודיים, דוגמת תוכנית סיוע לעסקים שנפגעו בעקבות משבר הקורונה או כתוצאה מנוכחותם בסמוך לתוואי הרכבת הקלה

מדוע כדאי לפנות למעוף?

הניסיון שלי מראה שהסיוע של מעוף הוא חיוני עבור כל עסק בישראל, מה שמסביר מדוע בחרתי להימנות על צוות היועצים של מעוף. הנקודה המרכזית הראשונה, ואולי החשובה מכולן, היא שבמסגרת מעוף תקבלו עזרה, הכוונה וייעוץ בנושאים העומדים בליבת הפעילות העסקית בישראל, נושאים שרלוונטיים כמעט עבור כל עסק באשר הוא. בד בבד, הייעוץ הוא מודולארי ונעשה בהתאם למאפיינים הנקודתיים ולצרכים של עסק נתון. במילים אחרות: הפתרונות השונים של מעוף מגלמים בתוכם ידע עשיר בתחום, תוך הפגנת גמישות והתאמה לעסק נתון.

אי אפשר שלא להתייחס לעובדה שעלות הייעוץ והשירותים הנלווים דרך מעוף נמוכה משמעותית בהשוואה לשירותים מקבילים בתחום זה בישראל. הסוכנות לעסקים קטנים של משרד הכלכלה והתעשייה משתתפת בסבסוד העלות, כך שבעלי העסקים משלמים סכומים הוגנים מאוד עבור קבלת הסיוע. כך למשל תוכנית הייעוץ לעסקים, הניתנת באמצעות סניפי מעוף בפריסה ארצית, מציעה סבסוד של עד 150 שעות ייעוץ, עם השתתפות הסוכנות בעד 60% מהעלויות. המשמעות היא שעלות שעת ייעוץ אחת, נכון לנקודת הזמן הנוכחית, עומדת על 94 שח בלבד – סכום הוגן הנמוך בעשרות אחוזים מהמקובל בתחום.

 אתם יותר ממוזמנים לפנות למשרד לקבלת מידע נוסף על מסגרת הליווי דרך מעוף, וכמובן שגם שורה ארוכה של שירותים חיוניים אחרים: ראיית חשבון והנהלת חשבונות, החזרי מס, חשבונאות וביקורת, תכנון פרישה ופנסיה ועוד.

5/5 - (1 vote)