ביטוחים, מעצם הגדרתם, נועדו להכין אותנו לתרחישים אפשריים של פגיעה בגוף, בנפש או בשניהם. כל אדם מחזיק בכמה ביטוחים לפחות, ומשלם עליהם ממיטב כספו מדי חודש. לכך ניתן להוסיף את קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות, קופות הגמל ושאר אפיקי חיסכון, עם או בלי רכיב ביטוחי. הבעיה היא שאנשים רבים פשוט אינם יודעים מה מתרחש בתיק הביטוחי שלהם. כתוצאה מכך הם מחזיקים בביטוחים שאינם רלוונטיים עבורם (לפעמים עד למצב של כפל ביטוחי), או משלמים עליהם יותר מדי.

במשרד רואי חשבון גילה שוורצברג בקריית אתא, המנוהל על ידי רואת חשבון מנוסה עם תואר ראשון בכלכלה במסלול חשבונאות, ניתן לקבל את מלוא השירותים הנדרשים בתחום – לרבות בדיקת תיקי הביטוח הפיננסיים והפנסיוניים.

החשיבות של בדיקת תיק ביטוחי

השירות של בדיקת תיק ביטוחי, כפי שמוצע על ידי המשרד שלנו, הוא אחד החשובים בזירה הפיננסית כיום. המטרה הראשונית שלו היא לבחון מהם בדיוק הביטוחים שאדם מסוים מחזיק בהם, אילו זכויות הם מציעים, מהם התנאים המאפשרים את הפעלתם ומהו סכום הכסף שהלקוח משלם מדי חודש, או עתיד לשלם בעת המימוש.

הבדיקה הראשונית הזו מראה כי הרוב המכריע של המבוטחים זקוק לתיקונים מהותיים בפוליסות שלהם. מבחינה מעשית בדיקה מקיפה בתחומים של ביטוח ופיננסיים עשויה לגלות בין השאר:

  • תיק ביטוח עם פוליסות שאינן הכרחיות לאדם ספציפי, למשל כאלה שנפתחו עבורו בשלב מסוים בחייו בלי שהיה מודע לכך. כמובן שהבדיקה יכולה לאתר פוליסות חיוניות שהאדם אינו מחזיק בהן
  • תיק ביטוח בעל כפילויות, הגורמות לבזבוז כספים מיותר מדי חודש
  • נתוני מסלולי החיסכון השונים (בפוליסות הכוללות רכיב חיסכון) – רמת הריבית, ההצמדה וכדומה
  • תיק עם פוליסות שאינן אטרקטיביות מבחינת הכיסוי שלהן, דמי הניהול וכן הלאה
  • פוליסות שהתאמתן למבוטח הספציפי לוקה בחסר: לדוגמא, אדם שלא עדכן מול החברה המבטחת את מצבו האישי או שינויים שעבר בחייו

חשוב להדגיש, בשלב הזה, שהמחיר אינו חזות הכול במקרה של ביטוחים פנסיוניים ופיננסיים. האתגר הגדול הוא לכוון את האדם לעבר הפוליסות המקיפות ביותר, המתאימות לו במידה הרבה ביותר, אותן יוכל לקבל במחיר נוח ככל האפשר. בחירה בפוליסות זולות על הנייר, שאינן מספקות מענה הולם בעת הצורך, עלולה להיות בבחינת בזבוז כספים של ממש.

כיצד מתבצע התהליך?

בדיקת תיק ביטוחי נעשית בכמה שלבים עיקריים. הראשון שבהם הוא איסוף כל המידע לגבי האדם הספציפי (לעיתים גם בני משפחתו), דרך הגורמים המבטחים או מאגרי מידע נוספים. לאחר מכן מתבצע עיבוד של הנתונים, בעיקר במטרה להצביע על נקודות שניתן לשפר. השלב הסופי הוא קבלת דוח המפרט בדיוק את המצב הביטוחי והפנסיוני של הלקוח, יחד עם המלצות לגבי התנהלות נכונה עבורו.

חשוב לשים לב לכך שהתיקים הביטחויים שהאדם מחזיק בהם הם רק חלק מהתמונה הכלכלית לפחות. במשרד שלנו תוכלו לקבל מכלול שירותים רלוונטיים אחרים, שעשויים להשפיע אף הם על ההחלטות הנדרשות: כך למשל אפשר לקבל חלק מההחלטות במסגרת של תכנון מס, או לפנות לקבלת החזרי מס עד שש שנים אחרונית בגין תשלומים לביטוחים ולקרנות הפנסיה. בחינת התיק הביטוחי, דוגמה נוספת, יכולה להיעשות במסגרת התכנון המקיף לקראת הפרישה והפנסיה (אותו מומלץ שכל אדם יבצע, מוקדם ככל שניתן). העובדה שמכלול השירותים מוצע תחת קורת גג אחת, במסגרת המשרד, מהווה יתרון משמעותי בדרך לגיבוש אסטרטגיה כלכלית ולבחינה מושכלת של המצב, בהווה ובעתיד.

5/5 - (1 vote)