29 אוק

תהליך קבלת החזרי מספשוט משחשבתם כל הנתונים

אם החזר מס נשמע לכם כדבר שלא קשור אליכם כלל, חשוב מאוד שתדעו כי בשנים האחרונות ניתן לראות זינוק במספר הפניות הן של שכירים והן של עצמאיים לבקשת החזר מס וזאת בשל ההבנה שכיום לא מעט שכירים ועצמאיים בישראל זכאים להחזר מס בסכומים גבוהים. על פי ההערכות, אלפי שכירים משלמים מדי שנה תשלום מס גבוה מכפי שהם נדרשים לשלם בפועל וזאת כתוצאה מגביית מס שלא משקפת באופן מדויק את סכומי המס האמיתיים. חשוב להבין כי לא מעט כסף מעורב בסיפור, על פי ההערכות, ברשות המס קיימים מיליארדי שקלים שרלוונטיים עבור החזרי מס של שכירים או עצמאיים שזכאים להחזר מס ועל כן, גם אם אתם חושבים שאתם בוודאי לא קשורים לנושא של החזר מס, חשוב שתבררו זאת היטב ואולי תופתעו.

באיזה מקרים שכירים יכולים לקבל החזר מס?

לא מעט שכירים חוששים להגיש בקשה להחזרי מס לשכירים שכן הם חוששים שבמקום החזר מס הם ידרשו לשלם תוספת מס. כמו כן, לא מעט שכירים מוותרים על הגשת בקשה בשל הבירוקרטיה שקשורה לנושא. חשוב לדעת שכיום ניתן להגיש בקשה באמצעות אנשי מקצוע שמתמחים בתחום המדובר וכן, באינטרנט, כך שהתהליך יכול להיות מאוד קל ונוח ובהחלט לא כדאי לוותר על הגשת הבקשה המדוברת.

ישנם לא מעט מקרים שבהם מתגלה כי שכירים זכאים להחזר מס, כאשר המקרים הנפוצים ביותר נוגעים למילוי שגוי של טופס 101. בשל אי מילוי של נקודות זיכוי רלוונטיות כגון מגורים בפריפריה, נכות של בן או בת הזוג, תרומה מעל סכום מסוים, גירושים, ילדים עם בעיות רפואיות ועוד, יתכן שנגבה מהשכיר מס גבוה יותר מכפי שהוא נדרש לשלם ובשל כך מגיע לו החזר מס.

כמו כן, תיאום מס שגוי שמתבצע בעקבות מעבר תכוף בין מקומות עבודה מהווה אפשרות לקבלת החזר מס. כיום יש לא מעט עובדים שעוברים מקום עבודה כל 3 שנים בממוצע ועל כן, מרבית הסיכויים שמגיע להם החזר מס. מעבר תכוף בין מקומות העבודה עלול לגרום למצב שבו תשלום המס ששולם בפועל היה גבוה מכפי שנדרש במס הכנסה.

כמו כן, עובדים שכירים אשר נולד להם ילד בשנת מס רלוונטית, זכאים גם הם לקבלת נקודות זיכוי ועל כן, אם המעסיק לא עודכן יש סיכוי סביר כי תשלום המס היה גבוה כפי שנדרש.

המקרים שבהם שווה לבדוק האם מגיע לכם החזר מס הם:

אם השכר שלכם בממוצע הוא מעל 8000 ₪ ברוטו

אם החלפתם מקום עבודה ב6 השנים האחרונות

אם יש לכם פעילות בשוק ההון

אם פדיתם קרן השתלמות ושילמתם 35 אחוזי מס בגין פדיון מוקדם

אם מכרתם נכס ב6 השנים האחרונות ושולם עבור הרווח מס שבח

אם סיימתם תואר אקדמאי

אם אתם משלמים מזונות

אם אתם עובדי הוראה

אם עברתם שינוי משפחתי כגון: הרחבת המשפחה או גירושין

אם עברתם להתגורר באזור עם הקלות מס לאחרונה

אם לבן או בת הזוג שלכם יש נכות כלשהי

אם לאחד הילדים שלכם יש נכות כלשהי או בעיות בריאותיות שבגינם מגיע לכם נקודות זכות.

כיצד מגישים בקשה להחזר מס?

בכדי להגיש בקשה להחזר מס יש להוריד מהאינטרנט טופס ייעודי למילוי בקשה זאת. את הטופס מורידים מהאתר של רשות המיסים. יש למלא את הטופס בקפידה והדבר הכי חשוב הוא לצרף לו את כל המסמכים שמהווים אסמכתא לטופס. את כל המסמכים לרבות הטופס שמילאתם יש להגיש לפקיד השומה באזור המגורים שלכם. חשוב מאוד לדעת כי כיום ניתן להגיש את הבקשה גם באינטרנט, באתר של רשות המיסים ולצרף באופן מקוון את כל המסמכים והטופס הרלוונטי.

על אף שתהליך הגשת בקשה להחזר מס איננו מורכב מדי וכיום כל אדם יכול להגיש אותו באופן עצמאי, אם אין לכם את הזמן להגיש את הבקשה כנדרש או אם אתם מוצאים את עצמכם אבודים בסבך הביורוקרטיה של התהליך, כדאי שתדעו שכיום קיימות חברות מנוסות ומקצועיות בתחום החזרי מס. חברה מעין זאת תסייע לכם להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה מדויקת, תוך איסוף כל המסמכים הרלוונטיים ומילוי הטופס עבורכם בצורה הטובה ביותר. מכיוון שכל טעות במילוי הטופס עלולה לעכב את התהליך, אם אתם רוצים לזרז אותו עד כמה שניתן, אתם בהחלט יכולים לבחור בחברה מקצועית ואמינה שתלווה אתכם ותסייע לכם בתהליך כולו.

Call Now Buttonחייגו עכשיו