29 אוק

למי מגיעים החזרי מס כל המידע

החזר מס נובע בשל גביית מס עודפת משכיר או עצמאי במהלך שנת מס. הדבר מתברר בסוף שנת מס, לאחר שמכניסים זכאויות ונתונים שונים שנצברו לאורך השנה. חשוב מאוד לדעת שכיום מגיע החזר מס ללא מעט שכירים ועצמאים ועל כן, לא כדאי לוותר על הגשת בקשה להחזר מס. ניתן להגיש בקשה להחזר מס עד 6 שנים אחורה וניתן להיעזר באנשי מקצוע רלוונטיים עבור הגשת הבקשה.

למי מגיע החזר מסדוגמאות

ישנם לא מעט אנשים שיתכן שמגיע להם החזר מס, כך לדוגמא:

עובד שמתפרנס בכמה מקומות עבודה ולא ביצע תיאום מס

עובד שפוטר מעבודתו ולא עבד בחלק משנת המס יהיה זכאי להחזר על המס ששילם בתקופה שעבד

תשלום של עצמאי לביטוח חיים, קרן פנסיה ועוד.

שינויים בסטטוס האישי כגון: ילד חדש שנולד למשפחה, גירושין, תשלום מזונות ועוד.

מעבר למגורים ביישובי ספר או בפריפריה שהוגדרו על ידי המדינה כפטורים ממס

חיילים משוחררים

עולים חדשים

והרשימה עוד ארוכה ועל כן ממש חשוב לברר האם אתם נכללים תחת הגדרת אותם אנשים שזכאים להחזר מס וזאת בכדי שתוכלו להגיש בקשה מסודרת ולקבל את מה שמגיע לכם. הנקודה החשובה היא בסופו של דבר היא להתנהל בצורה נכונה מול רשויות המס במידה ואתם חושבים שמגיע לכם החזר מס בשל סיבות שונות ואם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת בצורה נכונה, תוכלו לפנות לאנשי מקצוע שעוסקים בתחום שיעשו זאת עבורכם.

החזר מס לשכירים

שכירים מקבלים תלוש משכורת חודשי שבו המעסיק מנכה להם מס מהמשכורת בהתאם לחישוב המס השנתי שהתבצע בתחילת שנת המס. כלומר, על אף שהמס משולם באופן חודשי, סכום המס לתשלום נקבע בחישוב שנתי בהתאם למדרגת השכר של השכיר ועל כן, בכל שינוי במדרגת השכר של השכיר במהלך השנת המס, הוא עדיין ימשיך לשלם את אותו המס שנקבע לו בתחילת השנה. במקרה הזה, מגיע לו החזר מס. ישנן סיבות רבות שמעניקות זכאות להחזרי מס לשכירים, לעובד שכיר וביניהן: חופשת מחלה ממושכת, עבודה או שהייה בחוץ לארץ במהלך שנת מס, ביטוח משכנתא שהוא משלם, פעילות בשוק ההון, מתן תרומות וכאמור, כל שינוי במצבו האישי שיכול להוסיף לו נקודות זכות במס הכנסה כגון: לידה של ילד חדש, מעבר ליישוב ספר או עיירת פיתוח ועוד.

החזר מס לעצמאיים

לאורך שנת המס משלם עצמאי מס על הכנסתו המשוערת באמצעות מקדמות ובסוף השנה נערך חישוב מפורט בהתאם לדוח שהוא הגיש. אם פקיד השומה מוצא כי גביית המס הייתה עודפת יקבל העצמאי החזר מס.

ישנם מצבים נוספים שבהם עצמאי יכול לקבל החזר מס והם:

אם הוא סגר את העסק שלו במהלך שנת המס והפך לעובד שכיר

אם יש הוצאות שהוא שכח לכלול בדוח שהגיש

אם יש לו נקודות זיכוי והטבות מס שלא נוצלו ועוד.

החזר מס להורים עובדים

הטבות מס להורים עובדים מוענקות למשפחות וזאת בכדי להקל עליהן את כלכלת המשפחה ופרנסתה. בדצמבר 2011 אישרו חברי הכנסת תיקון לוק מס הכנסה אשר מעניק זכאות לנקודות זיכוי גם לאבות וזאת בשונה מהמצב שהיה קיים עד התיקון המדובר שבגינו רק אימהות היו זכאיות להחזר מס בגין הורות. משנת 2012 כל אב מקבל נקודת זיכוי אחת בשנת הלידה של תינוק ובשנת המס שמלאו לו 3 שנים ושתי נקודות זיכוי בשנה שלאחר שנת לידתו של הפעוט ובשנה אחריה.

החזר מס בשל תרומה

בכדי לעודד אזרחים לתרום לעמותות ומטרות שונות, מעניקה המדינה זיכוי מס על הסכום הנתרם. המדינה מגדירה רשימה ארוכה של עמותות וגופים המוכרים על ידה לצורך תרומה, כאשר תרומה לגופים הללו מעניקה זיכוי ממס בשיעור של עד 35 אחוזים. המדינה מגדירה סכומי מינימום ומקסימום לתרומה שבגינם ניתן לקבל החזר מס. כיום הסכום נע במרחב שבין 180 שקלים ל9 מיליון שקלים וזאת בכדי שאזרחים לא ינצלו את עניין התרומה בפרצה בחוק שמאפשרת להקטין את תשלום המס הכולל שלהם. לא יינתן כיום זיכוי על תרומה שעולה על 30 אחוזים מסך ההכנסה שחייבת במס. יחד עם זאת, את הסכום הגבוה מהאמור ניתן לפרוש על פני 3 שנים, כלומר להעביר את הסכום המדובר לשנים הבאות.

ישנם קטגוריות וסעיפים נוספים שבגינם ניתן לקבי החזר מס ומומלץ מאוד לבדוק האם אתם זכאים לכך.

Call Now Buttonחייגו עכשיו