28 יונ

יש לכם ילדים? יכול מאוד להיות שאתם זכאים להחזר מס!

ילדים זה ברכה, אבל אין ספק שהגידול שלהם כרוך בהוצאות כספיות גבוהות. מה שרבים לא יודעים הוא שקיימת אפשרות לקבלת הטבות מס משמעותיות עבור הילדים, כולל החזרי מס.

החשיבות הגדולה של החזרי מס

העובדה הברורה היא שאחוז משמעותי מבין העובדים בישראל משלמים מס בשיעור גבוה יותר ממה שהם אמורים. תשלום יתר של מס עלול להיגרם עקב נקודות זיכוי במס הכנסה שלא נוצלו, חוסר יידוע של מקום העבודה ורשויות המס על שינויים בתא המשפחתי, אי ביצוע תיאום מס וכן הלאה.

בסך הכול, ישנם על פי ההערכות כ-1.5 מיליון ישראלים שזכאים לקבלת החזר מס, אפילו רטרואקטיבית – ניתן להגיש בקשה להחזר עד שש שנים אחורנית, ביחס לשנת הגשת הבקשה. אם חשבתם שמדובר בסכומים זניחים, חשבו שנית. נקודת זיכוי אחת במס הכנסה היא בעלת ערך חודשי של 218 ש"ח וערך שנתי של 2,616 ש"ח (נכון לשנת 2021). החזר המס הממוצע, בהמשך לכך, עומד על כמעט 8,000 ש"ח. קשה למצוא משפחה ישראלית שהסכומים האלה לא יסייעו לה.

אילו הטבות מס ניתנות עבור ילדים?

במקרה של ילדים ניתן לקבל הטבות מס ונקודות זיכוי בלא מעט תרחישים, דוגמת:

  • החזר מס הכנסה לאישה לאחר חופשת לידה
  • נקודות זיכוי לגבר משנת הלידה ועד גיל חמש.
  • נקודת זיכוי עבור האם כל שנה עד גיל 18.
  • נקודות זיכוי להורה בהתאם למצבו משפחתי: גרוש, פרוד, "הורה אחד" ועוד
  • 2 נקודות זיכוי בשנה עבור הורים לילדים הנמצאים במסגרת חינוך מיוחד עקב לקות למידה, איחור התפתחותי וכן הלאה. הטבת המס ניתנת לאחר מעבר ועדת ההשמה, גם בהיעדר שיבוץ ספציפי במסגרת חינוכית מותאמת
  • הטבת מס בגין קבלת קצבה מהביטוח הלאומי, או לחלופין במקרה בו קצבת נכות אינה ניתנה להורים מסיבות שונות או לא מומשה על ידם

איך פונים לקבלת החזר מס?

ניתן לפנות לפקיד השומה באופן עצמאי במטרה לבדוק אפשרות לקבלת החזר מס והגשת הטפסים הרלוונטיים. עם זאת, רצוי לבצע את התהליך דרך חברה מקצועית שתוכל לבחון עבורכם את כל ההטבות האפשריות, למקסם את גובה ההחזר, למנוע בירוקרטיות מיותרות ולטפל עבורכם בנושא ביעילות.

משרד רואי חשבון גילה שוורצברג מתמחה בהחזרי מס על סוגיהם ומספק שירותים פיננסיים משלימים דוגמת תכנון פרישה ופנסיה, הנהלת חשבונות החזרי מס לשכירים ועוד. צוות המשרד ישמח לסייע לכם לבדוק האם מגיעות לכם זכויות והטבות מס בגין ילדיכם, ולפעול לקבלתם במהירות.

לפרטים נוספים ולסיוע במימוש זכויות: משרד רואי חשבון גילה שוורצברג, מורדי הגטאות 2, קריית אתא

04-845-0880 (שלוחה 1) או בוואטסאפ 058-6161-522

5/5 - (1 vote)
Call Now Buttonחייגו עכשיו