19 נוב

החזר מס על תרומות כל המידע והנתונים

לא קשה לחשוב על סיבות לתרום לאחרים. בישראל יש אינספור ארגונים, עמודות ומטרות מקודשות שישמחו לקבל כל סכום כסף כתרומה, ולהפיק ממנו עולם ומלואו. אלא שמעבר לתחושת הסיפוק הנובעת מהעזרה לזולת, והידיעה שאנחנו עושים משהו טוב באמת עם הכסף שלנו, יש סיבה חשובה נוספת: ניתן לקבל החזר מס בסכום לא מבוטל על תרומות, אם רק יודעים מה לעשות ולמי לפנות. הנה כל מה שחשוב לדעת על האפשרות של החזר מס על תרומות.

הטבת מס לא מבוטלת

סעיף 46 בפקודת מס הכנסה מגדיר את האפשרות של קבלת החזר מס עבור תרומות. התנאי המרכזי, נכון לנקודת הזמן הנוכחית, הוא תשלום של 190 שח לפחות בשנה למוסד ציבורי או לעמותה שעל פי תקנות המס זכאים לזיכוי מתשלום מס הכנסה (כמובן שניתן שהסכום המוגדר יחולק בין כמה תרומות נפרדות, לכמה עמותות). כאן תוכלו לבדוק האם מוסד ציבורי מסוים עומד בהגדרה, על פי שם המוסד או מספר תיק מס ההכנסה שלו.

הזיכוי שיינתן עומד על 35% מגובה התרומות של אדם מסוים באותה שנה, או החזר בגובה מס החברות עבור חברות (23% מאז שנת 2018), ומכאן שמדובר בסכום לא מבוטל. לדוגמה, אם האדם תרם בשנה אחת 3,000 שח לעמותות הקרובות לליבו ושעומדות בהגדרות של רשויות המס, הוא זכאי להחזר נאה של 1,050 שח. שימו לב שניתן להגיש בקשה לקבלת החזרי מס על תרומות גם רטרואקטיבית, עד שש שנים אחורנית.

לכל מקרה יש חוקים משלו

האופן שבו ניתן לקבל החזר מס על תרומה משתנה בהתאם למעמדו של התורם. עצמאי ידווח על ההוצאה במסגרת הדיווחים השוטפים לרשויות המס, כשמבחינה מעשית הוא יוכל לקבל את ההחזר רק לאחר הגשת דוח שנתי (טופס 1301, שניתן להגשה בצורה מקוונת). כדי לקבל החזרי מס לעצמאים יש לכלול את התרומה או התרומות תחת ההוצאות המוכרות במסגרת הדוח, ולשמור כמובן את הקבלות.

שכירים יכולים לקבל את ההטבה במסגרת החזר מס, אפילו שנים אחורנית, ובמקרים מסוימים גם כזיכוי במשכורת החודשית אפילו באותה השנה. התהליך בעיקרו מבוסס על מילוי תיאום מס, עם צירוף הקבלה הרלוונטית בצורות שונות ותלוש משכורת, והגשתם ללשכת פקיד השומה הרלוונטי עבור העובד. יש מקרים בהם מדור השכר בחברה הרלוונטית ייקח על עצמו את ביצוע התהליך, מה שכמובן יקל על העובדים.

אל תעשו את זה לבד

על פי הנתונים, רק כעשירית מבין התורמים בישראל אכן פונים לרשויות המס על מנת לקבל את החזר המס שהם זכאים לו על פי חוק. סביר מאוד להניח שחלקם הגדול חושש מבירוקרטיה או מהתנהלות מייגעת מול רשויות המס. אחרים נתקלים מראש במקרה מורכב יותר: למשל החזר מס על תרומות שלא באמצעות כסף (למשל שירות מקצועי בעל ערך מסוים הניתן ללא תשלום), או מקרה בו עוברים את התקרה המוגדרת לזיכוי מס בשנה – עד 30% מההכנסה החייבת במס בשנה הקלנדרית, או סכום הגבוה מכ-9.3 מיליון שח – ולכן ניתן להעביר חלק מסכום התמורה לשנות המס הבאות.

במשרד רואי חשבון גילה שוורצברג תוכלו לקבל את מלוא הסיוע בדרך לקבלת החזר מס על סוגיו, כולל החזרי מס תרומות. המשרד מספק מעטפת רחבה של שירותים פיננסיים תחת קורת גג אחת, ביניהם ייעוץ מס על סוגיו, ראיית חשבון, הנהלת חשבונות, תכנון פרישה ועוד. צוות המשרד, המונה יותר מעשר נשות מקצוע מנוסות, לוחמות ונחושות, מתנהל בשם הלקוחות במטרה לחסוך להם זמן ומאמצים רבים, וכמובן – יגדיל את הסיכויים לקבלת הטבת או החזר המס המקסימליים.

העובדה שהמשרד בקיא בתחום החזרי מס במידה המלאה ביותר מאפשרת לו לבחון באופן מלא את מצבו של הלקוח, מבחינת תשלום המיסים, ולבחון כיצד ניתן לצמצם את תשלום המס מחד אחד ולהגדיל את נקודות הזיכוי וההוצאות המוכרות מהצד האחר. יש לכך השפעה כלכלית אדירה על הלקוחות.

5/5 - (1 vote)
Call Now Buttonחייגו עכשיו