29 דצמ

הורים יחידניים החזר מס כל המידע

הורים יחידניים הוא מבנה משפחתי בו אדם יוצר משפחה לבד ומגדל את ילדיו באופן עצמאי. הורה יחידני הוא בדרך כלל עקב פרידה, גירושין, אלמנות או רצון להביא ילד באופן עצמאי מסיבות כאלה ואחרות. על פי החוק, הורה יחידני הינו תושב ישראל אשר בהחזקתו ילד הנמצא עמו, הוא אינו נשוי ואין אדם הידוע בציבור כבן זוגו. יש הרבה השלכות פסיכולוגית וסוציולוגיות להורה יחידני, לכן אתם צריכים להכיר את כל הזכויות שלכם.

הורה יחידני טרי

סוף סוף נולד הילד המיוחל, אבל ההשלכות הכלכליות של גידול ילד בישראל הן מאוד קשות. המדינה כן מעניקה זכויות שניתן למצות אותן, זה לא תמיד מספיק, אבל זה גם משהו. ריכזנו לפניכם את כל הזכויות שתוכלו לדרוש, חשוב לדעת שגם יש מעגלי תמיכה אשר יכולים לחזק אתכם בתהליך. המדינה נותנת מענק לידה, דמי לידה, קצבת ילדים, נקודות זיכוי במס ועוד זכויות בהתאם להכנסה של המפרנס היחיד בבית. יש זכויות שניתן לממש לאחר הלידה, יש זכויות שניתן לממש בתהליך הלידה.

בתור התחלה, יש לכם זיכוי במס הכנסה, יש לכם נקודות זכות כפולות כיוון שאין לכם בן זוג אשר מקבל נקודות יחסיות. אם לשני ילדים תהיה זכאית ל-13.75 נקודות זיכוי עד גיל 6. אם לילד אחד עד גיל 6 זכאית ל-8.75 נקודות זכות. כמו כן, אם אתן משתכרות בפחות מ-10,000 שח ברוטו אתן זכאיות לסיוע בשכר דירה (החל משבוע 22). במקרה בו אתן לא עולות על השכר הקבוע בחוק, הורה יחידני זכאי להשלמת הכנסה דרך ביטוח לאומי. כמו כן, תוכלו לקבל סיוע במימון מעונות יום ומשפחתונים על ידי המדינה. זאת בהתאם להכנסה של ההורה. המטרה של המדינה היא לסייע לכם גם במסלול סל שעות גמיש, להעניק לילדים עוד מסגרות מבעד לשעות הסטנדרטיות. זאת ניתן לממש עד שהילד מגיע לכיתה ה‘. עיריות רבות גם יעניקו להורה יחידני הנחה בארנונה עד לגובה של 20% הנחה.

זה לא תמיד מספיק

כפי שאתם יכולים לראות, המדינה וגם העיריות מציעות להורה יחידני המון זכויות, אבל זה לא תמיד מספיק. יש עוד זכויות שלא ציינו כמו מענק לימודים, סיוע במימון צהרון, היעדרות מהעבודה בשל מחלת ילד, סיוע במימון קייטנות ועוד. עם זאת, ההשפעה של עצמם היותכם הורה יחידני אינה רק כלכלית אלא גם פסיכולוגית. את התמיכה שלכם אתם יכולים לקבל לא רק מהמדינה אלא גם מגופים שונים אשר תומכים בכם בתהליך שאתם עוברים. למרות שאנחנו רק מסתכלים על הקשיים, אין דבר יותר מספק מלהגשים את החלום שרציתם, לגדל ילד. לפעמים הורה יחידני הוא בנסיבות פחות משמחות, ולעיתים זהו ממש גלגל הצלה

Call Now Buttonחייגו עכשיו